مسابقات برنامه نویسی دانشگاه آزاد مشهد

دانشگاه آزاد اسلامي مشهد هشتمين دوره از مسابقات برنامه نويسي CCC را امسال همزمان با هفته پژوهش برگزار مي كند. مسابقات CCC يكي از قديمي ترين مسابقات برنامه نويسي در كشور است كه سابقه هفت دوره برگزاري موفق را در كارنامه خود دارد و بسياري از برنامه نويسان ممتاز از سراسر كشور در رقابت هاي قبلي آن شركت كرده اند. هدف از اين مسابقات، ارتقاي سطح برنامه نويسي حرفه اي با تأكيد بر تكنيك هاي كارآمد حل مسأله و طراحي الگوريتم، ايجاد انگيزه و رقابت بين برنامه نويسان و ايجاد محيطي براي ارتباط و تعامل بين علاقه مندان برنامه نويسي از دانشگاه هاي مختلف است.
اسکوربرد

تصاویر مسابقه

جوایز مسابقه

1

يك ميليون تومان

2

ششصدهزار تومان

3

سيصدهزار تومان

4

صدهزار تومان

شرکت کنندگان

ردیف نام کاربری موسسه
1 Theamircoder دبیرستان بعثت
2 THE Next Team دانشگاه آزاد مشهد
3 MEHA دانشگاه آزاد مشهد
4 allover هنرستان نمونه دارالفنون
5 hojjat 12 دانشگاه فردوسی مشهد
6 Simple دانشگاه امام رضا (ع)
7 szszir دانشگاه آزاد مشهد
8 Ratman دانشگاه آزاد مشهد
9 behdad دانشگاه آزاد مشهد
10 Arpa دانشگاه امیر کبیر
11 attar دانشگاه آزاد مشهد
12 EKGMA دانشگاه فردوسی مشهد
13 benyamin دانشگاه فردوسی مشهد
14 alireza دانشگاه آزاد مشهد

شرايط و قوانين مسابقه

مسابقه IAUM -CCC از نظر سبك كلي و شرايط و قوانين مسابقه تا حد زيادي مطابق با مسابقات جهاني ACM -ICPC برگزار میشود با وجود این مسابقه IAUM -CCC چند ویژگی متمایز دارد:

  • برخلاف مسابقات ACM -ICPC که در قالب تیم های سه نفره برگزار میشود مسابقات IAUM -CCC یک نفره است كه اين موضوع، انگيزه مضاعفي در شركت كنندگان براي حضور در اين چالش و رقابت منحصربه فرد و اثبات مهارت برنامه نويسي خود فراهم مي آورد.
  • مدت زمان مسابقه سه ساعت است.
  • تعداد مسایل مسابقه بین 6 الی 8 سوال است و صورت سوال فارسی میباشد.
  • ملاك رتبه بندي در درجه اول، تعداد مسائل حل شده بيشتر و در درجه بعد، ميزان تأخير كمتر در ارسال جواب است.
  • برنامه ها مي توانند به يكي از سه زبان C++ , JAVAو Python نوشته شود.
  • پاسخ هر مسأله از طريق شبكه به داور ارسال مي شود و داوري توسط داوران و به كمك نرم افزار PC2 صورت مي گيرد. درصورتي كه خروجي برنامه ارسال شده به ازاي تمامي نمونه هاي تست، درست باشد، پاسخ پذيرفته مي شود، در غيراين صورت، پاسخ غيرقابل قبول است و به عنوان جريمه 10 دقیقه به مجموع تاخیر شركت كننده اضافه مي شود.
  • به همراه داشتن و استفاده از هرگونه كتاب، جزوه، يادداشت و مستندات مكتوب مجاز است ولي استفاده از هر نوع رسانه الكترونيكي مانند لپ تاپ، تلفن همراه، حافظه جانبي و ... مجاز نيست.